Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік icon

Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рікНазваІнформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік
Дата конвертації29.06.2015
Розмір125.23 Kb.
ТипІнформація
скачать >>>ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПАТЕНТНО-ЛІЦЕНЗІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

ДУ «КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО»

ЗА 2012 РІКУ 2012 році вченими університету було подано до Українського інституту промислової власності 78 заявок на винаходи та корисні моделі, було отримано 67 патентів України та РФ. Співробітниками університету також подано 28 заявок на реєстрацію авторського права на наукові твори та отримано 23 свідоцтва про реєстрацію авторського права в Державної службі інтелектуальної власності України. Бльша частина запатентованих наукових розробок стосується нових методів діагностики і лікування з врахуванням проміжних та кінцевих результатів науково-дослідних робіт.

За останні рокі успіхи вчених університету у сфері інтелектуальної власності підтверджені наступними міжнародними нагородженнями у різних номінаціях.

24 квітня 2012 року у Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» відбулися урочистості з нагоди святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності, де за результатами Всеукраїнського конкурсу "Винахід року" співробітники ДУ "Кримський державний медичний університет імені С. І.Георгіївського" Бойко Т.А. і Шаповалова О.Ю. отримали золоті медалі Всесвітньої організації інтелектуальної власності, м. Женева, Швейцарія. Ця нагорода свідчить про міжнародне визнання наукових розробок науковців нашого університету та про їх високий інтелектуальний потенціал, поліпшує імідж університету та його винахідників.

У 2012 році переможцем конкурсу "Винахід року - 2011" в регіональній номінації було визнано доцент кафедри ЛФК, спортивної медицини і фізіотерапії Ю. В. Бобрик, яким було представлено комплекс корисних моделей: «Спосіб лікування остеохондрозу хребта з неврологічними порушеннями», «Спосіб діагностики величини сколіотичної деформації хребта». Дані методи відносяться до неврології, фізіотерапії і лікувальної фізкультури та можуть бути використані для діагностики під час клінічних обстежень та застосовуватись для лікування хворих з неврологічними проявами остеохондрозу грудного і попереково-крижового відділу хребта. Комплекс включає вирішення завдання підвищення точності та спрощення способу діагностики величини сколіотичної деформації та вдосконалення способу її лікування. Діагностика за комплексом даних корисних моделей достатньо інформативна та ефективна. Лікування виявлених патологій за способом, що пропонується, забезпечується комбінацією масажного і мануального впливів з витягненням хребта хворого в колінноліктьовому положенні за рахунок застосування тракційного апарата. В подальшому виконується комплекс лікувальної гімнастики з дозованим її застосуванням і з переважною спрямованістю дії. Застосування даного способу дозволяє значно підвищити ефективність лікування хворих з остеохондрозом грудного і попереково-крижового відділів хребта з неврологічними порушеннями, а також купірувати больовий синдром, нормалізувати порушену біомеханіку хребта, поліпшити функції периферичної нервової системи пацієнтів. Запропоновані способи діагностики прості у застосуванні, зручні при масових оглядах, дають можливість підвищити швидкість дослідження і продуктивність роботи та виключити дискомфортні відчуття під час обстеження в досліджуваного.

  27-29 вересня 2012 р. в м. Севастополь пройшов VІІI Міжнародний салон винаходів і нових технологій "Новий час" і VІI Міжнародний конкурс молодіжних інновацій і розробок, в якому брали участь новатори з більш ніж з 36 країн світу. На цьому конкурсі ДУ «КДМУ ім.С.І.Георгієвського» були представлені 5 найбільш перспективних інновацій, захищених патентами України та одержаними науковцями нашого університету.

Міжнародне жюрі VІІI Міжнародного салону винаходів і нових технологій "Новий час" присудило співробітникам нашого університету І.Х.Гасанової, проф. Пикалюку В. С. за розробку «Способ применения ксеногенной спинномозговой жидкости для профілактики возрастных морфофункциональных изменений сосудистых сплетений желудочков головного мезга» диплом і золоту медаль, також отримано було 2 срібні медалі у рамках участі в работі VIII Салона Винаходів «Новий час» та гранта АР Крим Сатаевої Т.П. за розробку « Лікувальна мазь Аль-дерм», «Косметичний крем Аль-Дер». Сатаева Т.П. приймала участь у ряді міжнародних конференцій (Одеса-Київ-Лондон), за підсумками міжнародного індивідуальної першості була визнана кращим доповідачем та нагороджена дипломом та медаллю «Науковий прогрес».

Молоді вчені університету приймали участь в Інтернаціональному Варшавському інноваційному салоні IWIS 2011, м. Варшава, Польща. Результат - бронзова медаль салону, яку отримав Шадуро Д.В.

Це високе міжнародне визнання досягнень ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І.Георгієвського» у сфері інтелектуальної власності.

Науковці університету представили свої проекти, що захищені патентами України, на Міжнародному науково-технологічному форумі «Наука, інновації, технології -2012» м. Київ, 25-26 вересня 2012.

Співробітники університету брали участь у роботі звітного засідання «Союз молодих вчених і новаторів України» при Держдепартаменті з питань науки, інновацій та інформатизації України (МОН МС України). м. Київ, 27 вересня 2012 р.

У цьому році співробітники ДУ «КДМУ імені С.І.Георгієвського» також прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі „Винахід року - 2012”. На конкурс до Державної службі інтелектуальної власності було подано 12 найбільш вагомих і перспективних наукових розробок, що захищені чинними патентами України.

У м. Алушта у квітні 2012 р. проходила ярмарка інноваційних технологій, на якої були представлені найбільш важливі розробки науковців нашого університету:

В рамках участі у Форумі молодих новаторів, який проводився у 2012 р. в м. Київ молоди вчені ДУ «КДМУ імені С.І. Георгієвського» отримали 2 грамоти, що були присуджені за низьку наукових розробок, які захищені патентами України.

В травні 2012 р. у м. Євпаторія науковці університету презентували свої інноваційні проекти на Міжнародному форумі "Трансфер технологій і іновацій".

В 2012 р. ДУ «КДМУ імені С.І. Георгієвського» приймав участь у VI Всеукраїнському фестивалі науки, м.Сімферополь, більш 20 співробітників вузу отримали дипломи за плідну науково-дослідну роботу в галузі медицини.

У 2012 році в Реєстре медико-биологічних та науково-технічних нововведень було опубліковано 33 наукових розробки співробітників ДУ «КДМУ імені С.І. Георгієвського», що захищені патентами та які мають важливе медичне та соціальне значення.

У 2012 році 36 наукових розробок, що захищені патентами та були розглянути і узгоджені профільними проблемними комісіями, додані до Реєстру медико-биологічних та науково-технічних нововведень як нововведення ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І.Георгієвського», які будуть опубліковані у 2013 р.

Наукові співробітники ДУ «КДМУ імені С.І.Георгієвського» постійно беруть участь в різних міжнародних та вітчизняних конкурсах, виставках, форумах і ярмарках винаходів і інновацій з метою популяризації своїх наукових розробок та подальшого впровадження результатів своєї інтелектуальної праці, що сприяє залученню до винахідницької діяльності молодих науковців і залучення до них уваги вітчизняних та іноземних інвесторів.

Найбільш активними в винахідницької діяльності за 2012 рік були наступні кафедри:

кафедра хирургії № 2 – (зав. каф. - проф. Ільченко Ф.М.), співробітники якої патентують наукові результати поглиблених досліджень людей із різними формами хірургічних ендокринних захворювань, що дозволить покращити діагностику та лікування цієї складної категорії хворих. Було отримано у 2012 р. 8 патентів України на корисні моделі, подано до Укрпатенту 11 заявок на винаходи та корисні моделі, одержано 3 свідоцтва про реєстрацію авторського права на наукові твори;

кафедра нормальної анатомії (зав. каф. - проф. Пикалюк В.С.), співробітники якої патентують розробки, що відносяться до онтогенетичних особливостій морфофункціональних характеристик і регенераторних потенцій різних органів і систем при введенні ксеногенної спинномозкової рідини (отримано 4 патента України, подано 5 заявок на корисні моделі);

кафедра патологічної фізіології (зав.каф. – проф. Кубишкін А.В.), науковці якої патентують способи діагностики й лікування системних патологічних станів; методів оцінки розвитку синдрому системної запальної реакції, що сприяє покращенню діагностики і прогнозу розвитку екстремальної патології та оцінки ефективності використання лікувальних заходів, що в свою чергу дозволить підвищити якість діагностики і лікування хворих, вони подали до Укрпатенту 2 заявки на корисні моделі, отримано 2 патента;

кафедра внутрішньої медицини спільно з лабораторією клінічної імунології та лабораторією морфології ЦНДЛ ( зав.каф. – проф. Білоглазов В.А., зав. лаб. к.б.н. Гордієнко А.І.), співробітники якої подалі у 2012 році до Укрпатенту 2 заявки на корисні моделі та отримали 2 патента, 1 свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір;

кафедра хирургії № 1 (зав. каф. - проф. Костирной В.В.), співробітники якої патентують розробки, що відносяться до діагностики та лікування хірургічних захворювань черевної стінки, черевної порожнини та їх найважливіших ускладнень (5 патентів України на корисні моделі, 8 заявок на корисні моделі та винаході);

кафедра мікробіології (зав.каф. – проф. Криворутченко Ю.Л.), співробітники якої подалі 4 заявки на корисні моделі, що стосуються використання штамів, а також нових мікробіологічних критеріїв оцінки ризику виникнення та характеру розвитку опортуністичних інфекцій у хворих на вторинні імунодефіцити, у тому числі ВІЛ-інфікованих і хворих на важку терапевтичну та хірургічну патологію. Було одержано у 2012 році співробітниками кафедри 4 патента;

кафедра нормальної фізіології спільно з лабораторією фізіології й екологічної медицини ЦНДЛ (зав.каф. – проф. Євстаф’єва О.В.) здійснюють патентування способів комплексної оцінки екологічного ризику для здоров`я людини, вони подали до Укрпатенту 2 заявки на корисні моделі та одержали 1 патент;

кафедра травматології та ортопедії з курсом нейрохірургії (зав. каф. - проф. Куценко С.М. ), співробітники якої подалі 5 заявок на винаходи та корисні моделі, отримано 4 патента, отримано 6 свідоцтв про реєстрацію авторського права на наукові твори.

кафедра стоматології ФПО (зав. каф. - проф. Романенко І.Г.), співробітники якої розроблюють нові засоби лікування та профілактики стоматологічних захворювань ( 7 патентів України на корисні моделі, 7 заявок на корисні моделі);

Кафедра педіатрії з курсом фізіотерапії ( зав.каф. - професор Каладзе М.М.) та кафедра педіатрії з курсом дитячих інфекційних хвороб (зав.каф. - проф. Лагунова Н.В.) (4 патента України на корисні моделі, 3 заявки на винаходи та корисні моделі, 3 свідоцтва про реєстрацію авторського права на наукові твори);

кафедра психіатрії, наркології і психотерапії з курсом загальної і медичної психології (зав.каф. – проф. Вербенко В.А.), співробітники якої проводять дослідження клінічного та патогенетичного поліморфізму психічних та поведінкових розладів (3 патента України на корисні моделі, 2 заявки на корисні моделі, 2 свідоцтва про реєстрацію авторського права на наукові твори);

кафедра нервовіх хвороб ( зав.каф. - проф.Кушнір Г.М.) проводить розробку і удосконалення методів діагностики, лікування і профілактики захворювань нервної системи (1 патент України на корисну модель, 3 заявки на корисні моделі, 1 свідоцтво про реєстрацію авторського права на наукові твори);

кафедра дитячої стоматології (зав.каф. - доцент Колесник К.О.), співробітники якої проводять дослідження епідеміології, тактикаилікування та профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей соматичною патологією - 1 патент України на корисну модель, 2 заявки;

кафедра терапії та сімейної медицини (зав.каф. – проф. Кляритська І.Л.), співробітники якої патентують способи діагностики, лікування і профілактики захворювань органів травлення і сукупної патології (2патента України на корисні моделі, 2 заявки на корисні моделі);

кафедра медичної фізики і інформатики (зав.каф. – д.б.н. Григор’єв П.Є.), співробітники якої займаються вивченням функціонального стану й механізмів реакцій фізіологічних систем організму людини на дію електромагнітних полів і випромінювань пристроїв та мобільного зв'язку , а також проблемами інформаційно-комунікаційних веб-платформ як основного елементу сучасного освітнього простору (1 заявка на корисну модель, 3 свідоцтва про реєстрацію авторського права на наукові твори);

кафедра онкології (зав.каф. – проф. проф. Проняков В.І.) (2 патента України на корисні моделі, 1 заявку на корисну модель);

кафедра терапевтичної стоматології (зав.каф. - доцент Дурягіна Л.Х.), співробітники якої займаються проблемами профілактики, клінічними особливостями й лікуванням стоматологічних захворювань у пацієнтів з фоновою патологією ( патент України на корисну модель, 1 заявку на корисну модель);

кафедра фтизіатрії і пульмонології (зав.каф. – проф. Гришин М.М.), співробітники якої займаються розробкою методів діагностики й реабілітації хворих на туберкульоз і неспецифічні захворювання легень у поєднанні з патологією інших органів і систем (патента на винахід, 2 заявки на корисні моделі);

кафедра фізіотерапії та курортології (зав.каф. – проф.Єжов В.В.) патентує нові методи еферентної і адітівної фізіотерапії у відновлювальному лікуванні і профілактиці метаболічного синдрому при поєднаной кардіальной патології ( 1 заявка на корисну модель);

кафедра біології (зав. каф. – проф. Лазарев К.Л. ), співробітники якої проводять дослідження з пластичності і реактивності тканинних структур деяких органних систем в умовах зміненого гомеостазу, а також стану гіпертрофічних і регенераторних процесів деяких органів (яєчника, нирки і печінки) в умовах застосування антиоксидантної корекції поліфенолами винограду (2 заявки на винаходи та корисні моделі);

У 2011 році співробітниками університету подано 16 заявок на видачу патентів України за результатами закінчених науково-дослідних робіт, а отримано 38 патентів на винаходи та корисні моделі України, 5 з них стосуються НДР, що фінансується міністерством охорони здоров’я України.
Найбільш актуальними є наступні наукові розробки:

 1. Спосіб кількісної оцінки нейротропності хімічних елементів (Євстафьєва О. В., Залата О.О., Євстаф’єва І.А.).

 2. Формалізований спосіб оцінки впливу елементного дисбалансу на функціональний стан нервової системи (Євстафьєва О. В., Залата О.О., Євстаф’єва І.А., Щоголєва М. Г.).

 3. Застосування способу оцінки впливу перевищень критичних навантажень кадмію, свинцю і ртуті на екосистеми південного та північного регіонів Автономної Республіки Крим” (Євстафьєва О.В. Овсяннікова Н.М., Тимченко С.Л.).

 4. Алгоритм комплексної оцінки екологічної обумовленності стану здоров’я населення на підставі регіонального медико-екологічного та еколого-фізіологічного моніторингу (Євстафьєва О. В.).

 5. Спосіб біотестування речовин різної природи (Кацев А.М., Абдураманова Е.Р., Чорний П.В., Сафронюк С.Л.)

 6. Спосіб реєстрації люмінесценції світних бактерій при біотестуванні фотографічним методом (Кацев А.М., Абдураманова Е.Р., Чорний П.В., Сафронюк С.Л.)

 7. Спосіб лікування переднього ендогенного увеїту (Копаєнко Г.І., Жабоєдов Г.Д., Іванова Н.В.)

 8. Спосіб лікування дітей з хронічним пієлонефритом на санаторно-курортному етапі (Каладзе М.М., О.В. Тітова)/

 9. Cпосіб лікування остеопенії у дітей з патологією щитовидної залози (Іванова Ф.Є., Каладзе М.М.)

 10. Спосіб лікування кістково-м’язової патології у дітей з ювенільним ревматоїдним артритом (Сарчук О.В., Каладзе М.М., Гуменюк Л.М., Сарчук В.М.)

 11. Спосіб діагностики синдрому системної запальної реакції ( Фомочкіна Ірина Іванівна; Кубишкін Анатолій Володимирович; Федосов Михайло Ігорович; Харченко Володимир Захарович)

 12. Спосіб діагностики кіст молочної залози (Ильченко Ф.Н., Кубышкин  А. В. та інш.)

 13. Спосіб стимулювання протигрипозного імунітету (Криворутченко Ю.Л., Гришковець В.І.; Малигіна В.Ю.; Андроновська І.Б.)

 14. Спосіб комплексної оцінки впливу довкілля на здоров'я людини (Євстафьєва О.В.)

 15. Способ лечения кист молочной железы (Усманова Т. Э., Филатов А. С.)

 16. Спосіб лікування хворих на цукровий діабет II типу (Білоглазов В.О., Гордієнко А.І., Сульська Ю.В. та інш.)

 17. Спосіб лікування пієлонефритів у вагітних (Білоглазов В.О., Окладнікова С.Л., Крутиков Є.С.)

 18. Спосіб біологічної стерилізації тварин (Пикалюк В.С., Бессалова Є.Ю., Ткач В.В, Шаймарданова Л.Р., та інш.

 19. Спосіб виготовлення корозійних анатомічних препаратів (Шадуро Д.В., Пикалюк В.С.) Спосіб моделювання інтраабдомінальної гіпертензії (Каракурсаков Н.Е.; Костирной О.В. та інш.)

 20. Спосіб вимірювання внутрішньочеревного тиску у хворих у післяопераційному періоді (Каракурсаков Н.Е.; Костирной О.В. та інш.)

 21. Спосіб оцінки ступеня тяжкості пацієнта при перитоніті (Костирной О.В., Каракурсаков Н.Е.; Шестопалов Д.В.

 22. Спосіб оцінки ступеня тяжкості пацієнта і ведення в режимі damage control (Костирной О.В.; Полєнок П.В., Говорунов І.В., Древетняк А.А., Гавриленко С.П.)

 23. Спосіб етапного лікування і контролю за перебігом запального процесу в черевній порожнині (Костирной О.В.; Полєнок П.В., Говорунов І.В., Древетняк А.А., Гавриленко С.П.)

 24. Пристрій для фіксації фрагментів кістки (Куценко С.М. , Дутко В.С., Павелко А.В.,Мітюнін Д.А., Нікіфоров Р.Р.)

 25. Спеціальний ендопротез проксимального відділу стегнової кістки (Куценко С.М. , Дутко В.С., Павелко А.В.)

 26. Спосіб диференційної діагностики меланоцитарних новоутворень шкіри (Прохоров Д.В.,Притуло О.О., Кубишкін А.В. та інш.)

 27. Спосіб оцінки мінеральної щільності кіскової тканини щелепи (Вагін П.В., Романенко І.Г.)

 28. Спосіб оцінки репарації після установки дентальних імплантатів у пацієнтів з нікотиновою інтоксикацією (Жадько С.І., Герасименко П.І., Колбасін П.М.)

 29. Спосіб лікування хронічного рецидивуючого афтозного стоматиту у хворих на целіакію (Романенко І.Г., Дудар Д.В.)

 30. Спосіб лікування захворювань тканин пародонта у хворих на метаболічний синдром (Крючков Д.Ю. Романенко І.Г.)

 31. Спосіб профілактики протезного стоматиту (Нассонов О.Ю. Колесник К.О.)

 32. Спосіб лікування мікроаденом гіпофіза у жінок репродуктивного віку (Трушкевич О.В.)

 33. Спосіб діагностики печінкової енцефалопатії (Максимова О.В., Кляритська І.Л.)

 34. Спосіб реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму у період ремісії (Танага В.О., Кобець Т.В.)

 35. Спосіб діагностики марсельскої лихоманки (Гафарова М.Т., Вербенец Е.А.)Схожі:

Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconТаблиця 9 Інформація про патентно-ліцензійну діяльність Державної установи «кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» за 2013 рік
...
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconРезультати наукової діяльності ду «Кримський державний медичний університет імені С. І. Георгієвського» за 2010 рік
Результати наукової діяльності ду «Кримський державний медичний університет імені С. І. Георгієвського»
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconЗвіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2007 рік
...
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconПоложення про центр колективного користування науковим обладнанням "Електронна мікроскопія, імуногістохімія І мікроаналіз" Загальні положення
«Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» має всі можливості забезпечити умови колективного користування...
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconПоложення про Центральну науково-дослідну лабораторію
Проректор з наукової роботи державної установи Кримський державний медичний університет
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconПатентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського»
В ду «кдму імені С.І. Георгієвського» більша частина запатентованих наукових розробок стосується нових методів діагностики І лікування...
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconІнформація про участь у міжнародній науково-технічній співпраці Протягом 2013 року отримала подальший розвиток міжнародна наукова співпраця кдму імені С.І. Георгієвського
Протягом 2013 року отримала подальший розвиток міжнародна наукова співпраця кдму імені С.І. Георгієвського
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconЗвіт про наукову роботу у 2012 році доцента кафедри петрографії Борняк Уляни Іванівни (посада, кафедра (підрозділ), прізвище, ім’я, по батькові) Відомості про вченого: Рік народження
Приймала участь у виконанні досліджень руйнування природного та штучного каменю історичної частини міста Львова та Личаківського...
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconЗвіт про наукову роботу у 2013 році асистента кафедри петрографії Костюка Олександра Володимировича Відомості про вченого: Рік народження Рік закінчення внз
Генералова Л. В. Седиментологічні риси крейдово-еоценових строкато колірних горизонтів Скибової структурно – фаціальної зони Українських...
Інформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік iconЗвіт про наукову роботу у 2014 році завідувача кафедри петрографії Гулія Василя Миколайовича Відомості про вченого: Рік народження 1956 Рік закінчення внз 1978
Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Геологія. – 2013 – №4(63). – С. 45 – 49
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©meta.coolreferat.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи