Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач icon

Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задачНазваМіжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач
Дата конвертації30.06.2015
Розмір71.19 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач на території України проводиться з ініціативи Вінницького міського центру з інтеграції до європейського та світового освітнього простору, з метою пошуку, підтримки талановитих школярів і популяризації математичних знань за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.02. 2009 №159 «Про участь школярів України у Міжнародному чемпіонаті з розв'язування логічних математичних задач»).

Координатором Чемпіонату в Україні є Кривошея Ігор Михайлович – член Адміністративної ради Міжнародного комітету математичних змагань.

Всеукраїнський етап Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач проводиться в Україні спільно з Міжнародним комітетом математичних змагань та Французькою федерацією математичних змагань на базі Вінницького міського центру з інтеграції до європейського та світового освітнього простору при середній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів – ліцеї
№ 7 м. Вінниці.

Метою Чемпіонату є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів, створення дієвих передумов щодо інтеграції України до європейського та світового освітнього простору.

Організація і проведення Всеукраїнського етапу Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач покладається на Центральний організаційний комітет, який діє на базі Вінницького міського Центру з інтеграції до європейського та світового освітнього простору при середній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів – ліцеї № 7 м. Вінниці.

Змагання проходять під егідою та за завданнями Міжнародного комітету математичних змагань (м. Париж, Франція) у чотири етапи:

I етап – чвертьфінал (заочний тур у грудні-січні);

II етап – півфінал (очний тур у березні);

III етап – національний фінал (очний тур у травні);

IV етап – міжнародний суперфінал (традиційно проводиться в м. Парижі протягом двох днів в кінці серпня).

Учасники чвертьфіналу виконують завдання різного рівня складності відповідно до вікових категорій:

 • 1-3 класи (5 задач);

 • 4-5 класи (6 задач);

 • 6-7 класи (7 задач);

 • 8-9 класи (8 задач);

 • 10-11 класи (10 задач).

Чвертьфінал у регіонах проводять координатори або вчителі відповідного загальноосвітнього навчального закладу.

Координатор надсилає заявку на участь у змаганнях на адресу Центрального оргкомітету (mikdandi@svitonline.com) разом з роботами учасників цього етапу та копію поштового переказу благочинного внеску не пізніше 20 січня. Допускається персональна участь учня в чвертьфіналі, який особисто надсилає заявку.

Центральний оргкомітет запрошує переможців чвертьфіналу для участі в очному півфіналі, що проводиться координаторами в один день у регіонах за текстами, наданими Центральним оргкомітетом. Виконані роботи півфіналістів надсилаються до Центрального оргкомітету для перевірки не пізніше наступного дня після проведення змагань.

Переможці півфіналу запрошуються до участі у Всеукраїнському фіналі, що відбувається щорічно у травні у м. Вінниці.

Міжнародний суперфінал проходить у серпні в м. Парижі.

Учасники півфіналу, фіналу, суперфіналу виконують завдання відповідно до кожної вікової категорії:

 • 1-3 класи – 1 година;

 • 4-5 класи – 1 година 30 хвилин;

 • 6-7 класи – 2 години;

 • 8-9 класи – 2 години 30 хвилин;

 • 10-11 класи – 3 години.

Головна вимога до учасників півфіналу – самостійна чесна робота над завданнями. Учасники розміщуються по одному за партою. Користуватися калькулятором, підручниками та математичними таблицями категорично забороняється. Учасник чвертьфіналу надає повне розв'язання до кожної запропонованої задачі. Учасник півфіналу та фіналу до запропонованих задач вказує лише відповідь (без будь-яких обґрунтувань).

Правильний розв'язок задачі оцінюється одним балом, водночас кожна задача має свій вказаний коефіцієнт складності, який враховується. Якщо задача містить декілька розв'язків, необхідно вказати їх кількість та навести два з них. У випадку, коли не знайдено усі розв'язки такої задачі, то зараховується лише її коефіцієнт.

Усі місця в турнірній таблиці розподіляються одноосібно. Якщо учасники розв'язали однакову кількість задач, то перемога присуджується тому, хто розв'язав задачі з вищою сумою коефіцієнтів. Якщо сума коефіцієнтів однакова, то переможцем півфіналу та фіналу стає той, хто для розв'язування витратив меншу кількість часу (учителі, які проводили змагання у відповідній групі, фіксують час початку та закінчення виконання кожної роботи).

Учасник національного фіналу отримує диплом учасника Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач.

Переможцям в кожній із вікових категорій вручається відповідно золота, срібна та бронзова медалі.

Результати чвертьфіналу та списки півфіналістів надсилаються до регіонів Центральним оргкомітетом до 15 лютого поточного року.

Результати півфіналу та списки фіналістів надсилаються до регіонів Центральним оргкомітетом до 15 квітня поточного року.

Результати Всеукраїнського фіналу оголошуються в день його проведення після перевірки робіт. Команда учасників Міжнародного суперфіналу формується з переможців Всеукраїнського фіналу за підсумками відбірково-тренувальних зборів, що проводяться у червні.

Організація, проведення, відзначення учасників Всеукраїнського етапу та участь у суперфіналі Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач здійснюється за рахунок благодійних внесків учасників та залучених спонсорських коштів на місцях.

Пропонуємо умови завдань 26 Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач.

Умови завдань 26 Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач.

1. Стакан, повністю заповнений водою, має масу 200 грам. Цей самий стакан, наполовину заповнений водою, має массу 120 грам. Вкажіть масу порожнього стакану.

2. Українською мовою число 4 (чотири) записується за допомогою шести букв, серед яких є п’ять різних букв ч, о, т, и, р. Вкажіть число, для запису якого потрібно п’ять букв, серед яких лише чотири різні.

3. В кожну клітинку квадрату, записано число. Сума чисел першого стовпця дорівнює 20. Сума чисел другого стовпця дорівнює 12. Сума чисел першого рядка 13. Яка сума чисел другого рядка?

4. Ви рухаєтесь по лабіринту(див. рисунок). Вхід – стрілка зверху, вихід – стрілка справа. Рухатись можна лише по пунктирам. Вкажіть маршрут руху по лабіринту так, щоб він проходив через кожну точку сітки рівно по одному разу.5. На яку найбільшу кількість частин можна розділити фігуру (див. рисунок) двома прямими лініями?6. Я задумав особливе число. Якщо помножити це число на шість, а потім від результату відняти шість, то одержимо результат такий самий, як і у випадку віднімання від задуманого числа семи і множення одержаної різниці на сім. Яке число я задумав?

7. Марія записує початкове число 1. Це перше число. Потім вона рахує кількість щойно записаних цифр 1. Записує результат своїх міркувань. Таким чином наступне її число буде11 (одна одиниця). Третім числом буде 21 (тому що дві одиниці). Четверте число буде 1211 (тому що в попередньому числі одна двійка та одна одиниця). П’яте число буде 111221 (тому що в написанні четвертого числа є одна одиниця, одна двійка, дві одиниці) і т. д. Якби Марійка написала таким чином 27-ме число, то воно б містило 2012 цифр. Однак Марійка зупинила свій запис на 13-му числі. Вкажіть кількість цифр, яку містить це число.

8. У 2012 році в місяці лютому день тижня середа зустрічається 5 разів. У якому найближчому з років майбутнього знову місяць лютий буде містити п’ять днів тижня під назвою «середа»?

9. Михайлик відшукав таке чотирицифрове число, сума цифр якого дорівнює 11 і саме число ділиться на 11 націло. Вкажіть число, яке відшукав Михайлик.

10. О першій годині дня трикутник, утворений центром годинника та кінцями годинної та хвилинної стрілок є прямокутним. Довжина хвилинної стрілки (більшої із стрілок) дорівнює 20,12 см. Вкажіть відстань між кінцями годинної та хвилинної стрілок в цей момент часу.

11. Тетянка задумала двоцифрове число, в якому цифра десятків відмінна від цифри одиниць. Вона обраховує квадрат двоцифрового числа, а потім обраховує квадрат числа, отриманого з початкового, перестановкою цифр. У неї виходить, що обидва результати записуються одними і тими ж цифрами, тільки в іншому порядку. Квадрат якого числа обраховувала Тетянка? Зауваження: розв’язки ab та ba вважаються різними.

12. В коледжі Матмістечка навчається 2012 учнів. 16 учнів цього коледжу серед учнів коледжу мають точно одного родича – брата або сестру. 12 дітей мають рівно два родичі серед учнів коледжу. 8 учнів – рівно 3 родичі і у
5 учнів – рівно чотири родичі. У всіх інших учнів коледжу немає жодного брата або сестри серед учнів коледжу. Яка кількість сімей навчає хоча б одну дитину в коледжі?

13. Дівчинка Оксанка пробує обрахувати корінь квадратний з величезного числа 11 111 111 115 555 555 555. Вкажіть найближчий можливий результат, округлений до цілих.

14. Розмістіть всі цифри від 1 до 7 у фігурки на колі (по одній цифрі в кожну фігурку) так, щоб виконувались умови:

 • цифра в трикутнику дорівнює цифрі старшого розряду добутку цифр в фігурках, з якими трикутник з’єднаний дугою (найближчі сусідні фігурки);

 • цифра в квадраті дорівнює цифрі одиниць добутку цифр двох сусідніх з нею фігурок, з якими квадрат з’єднаний;

 • цифра в п’ятикутнику дорівнює цифрі старшого розряду суми двох цифр, які знаходяться в двох сусідніх фігурках, з якими п’ятикутник з’єднаний;

 • цифра в кожному з шестикутників дорівнює цифрі одиниць суми відповідно двох, трьох чи чотирьох цифр, з якими з’єднаний шестикутник.15. Дано трикутник АВС з основою ВС=2012 мм та площею 254 526 048 мм². Є множина трикутників, які мають таку ж основу ВС і таку ж площу. Яке найменше можливе значення периметру серед трикутників цієї множини?

16. Запишіть замість зірочок в прикладі на множення цифри 2; 3; 5; 7. Використовуйте лише ці чотири цифри. Зрозуміло, що цифри можуть повторюватись.17. Якщо поділити 3195 на 2011, то отримаємо1,58876...

Якщо поділити 3195 на 2012, то отримаємо1,58797...

В обох частках одна і таж ціла частина 1. Вкажіть найбільше натуральне число, яке буде давати одну й ту ж цілу частину при діленні і на 2011, і на 2012.

18. На зображення квадрату, сторона якого дорівнює 2012 мм, наклали зображення розгортки чотиригранника. В цей чотиригранник вписано кулю (всі чотири грані його є дотичними до кулі). Вкажіть діаметр цієї кулі. Відповідь запишіть в міліметрах та округліть до цілих.
Схожі:

Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconВсеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка нан україни І.І. Ляшка
Організатором І координатором турніру математичних боїв імені академіка нан україни І.І. Ляшка є Києво-Печерський ліцей №171 «Лідер»...
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconДокументи
1. /Зб_рник задач/1.Передмова.doc
2. /Зб_рник...

Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconПриклади типових задач з функціонального аналізу для проведення державної атестації у 2014-2015 н р. 1
Приклади типових задач з функціонального аналізу для проведення державної атестації у 2014-2015 н р
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження сформованості навчально-пізнавальної компетенції учнів 9 класу загальноосвітніх закладів Сумської області
Сумського оіппо з метою діагностики та аналізу рівня сформованості пізнавально-інтелектуальної компетентності, логічних умінь І навичок...
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconПрограма міжнародний облік і аудит
Аналіз стану податкового регулювання міжнародної економічної діяльності в країнах світу і в Україні.​
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconТипові завдання з чисельних методів математичної фізики
Для доведення теореми про існування узагальненого розв’язку задачі про мінімум функціонала
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconОбразцы задач к практическим занятиям по общей экологии
Задача Определить вид популяции и дать ей оценку, при следующих среднестатистических повозрастных величинах: молодые особи – 500,...
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconЗадача Коші Вкажіть варіант відповіді. Варіанти відповідей
Знайдіть суму всіх різних коренів характеристичного рівняння помножену на m для диференціального рівняння порядку m=4, що має серед...
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconФгаоу во крымский федеральный университет имени в. И. Вернадского медицинская академия имени с. И. Георгиевского
«отлично» Полные, безошибочные, четкие и конкретные ответы на вопросы билета, свободное владение терминологией по специальности,...
Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач iconЛьвівський національний університет імені Івана Франка «Затверджую»
Вказівки: Розв'яжіть завдання і в дужках ( ) запишіть відповіді. Ваші відповіді також запишіть у відповідних клітинках талону відповідей....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©meta.coolreferat.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи