Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання icon

Актуальні проблеми індивідуально-групового навчанняНазваАктуальні проблеми індивідуально-групового навчання
Дата конвертації28.06.2015
Розмір36.5 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>
1. /?????/???????? ?????? ? ??????? ????????? ?????? ????????????? ? ??????? ??????? ??????? ???????? ??????.doc
3. /?????/?????????????? ?????????? ???? ??? ????? 1 ?????.doc
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання
Індивідуальний навчальний план для учнів 1 класу

,,Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання

учнів початкових класів під час впровадження нового Державного стандарту початкової освіти”

(Бабич Л.О. вчитель початкових класів Олександрівського НВК: ЗОШ І ІІ ст. – ДНЗ Буринської районної ради)
Освітній процес в Україні останніми роками розглядається з позиції надання якісних освітніх послуг.Одним з напрямів освітянських реформ є модернізація сільської школи. Демографічна ситуація на селі, недостатня кількість учнів у класах веде до зростання кількості малочисельних шкіл.А це вимагає впровадження альтернативних форм організації навчально-виховного процесу, а саме організації навчальної діяльності молодших школярів за індивідуально-груповою формою навчання.

Учні, які проживають у селах та селищах і їх кількість у класі становить менше 5 осіб, мають право на індивідуальне навчання.Воно організовується за індивідуальним навчальним планом, затвердженим місцевим органом управління освіти. Індивідуальний навчальний план складається на основі типового навчального плану, при цьому виконання інваріантної складової є обов’язковим. Нормативи тижневого навантаження на одного учня початкової школи для організації його індивідуального навчання становить 5 годин на тиждень. Розрахунки проводять виходячи з тривалості академічної години та тривалості уроку.У відповідності до закону тривалість академічної години – 45 хвилин.Відповідно на 1 учня - 225 хвилин, 2 учнів – 450 хвилин, 3 учнів -675 хвилин, 4 учнів – 900 хвилин.Відповідно до кількості годин у навчальному плані розраховується час на кожний навчальний предмет з урахуванням кількості учнів у групі.Між заняттями доцільно організовувати перерви тривалістю 10-15 хвилин (між заняттями тривалістю 15-20 хвилин можна організувати перерви по 5 хвилин, а після кожних 2 таких занять – 10-15 хвилин).

Особливо уважно потрібно підходити до календарного планування навчального матеріалу.Якщо тривалість занять становить 15-20 хвилин, то для проведення контрольних робіт варто виділяти 2 заняття: на одному з них для контролю навчальних досягнень можна давати частину завдань, а решту – на наступному (наприклад комбінована контрольна робота з математики – розв’язування задач і прикладів).

Для виконання практичних завдань з трудового навчання , образотворчого мистецтва (особливо для учнів 1 класу) у випадку тривалості занять 10-15 хвилин необхідно виділяти 2 заняття , щоб учні змогли завершити виконання завдання,а для учнів інших початкових класів можна використовувати технологічні картки , алгоритми , за якими учні можуть завершити виконання завдання вдома.

Основні види роботи на занятті, залежно від кількості учнів, є пояснення вчителем нового матеріалу, виконання тренувальних вправ.На уроці необхідно розглянути складніші завдання,а вдома – легші.Для середніх і слабших учнів доцільно використовувати такі вправи з підручників, які містять певну допомогу: із зразком , з опорними словами , з розвязанням частини завдання , з наведеним планом та інші.Сильнішим учням доцільно пропонувати завдання підвищеної складності, творчого характеру.Їх можна взяти з підручників для початкової школи.

У випадку, коли тривалість навчальних занять невелика (15-20 хв.) , основне навчальне навантаження лягає на домашню роботу.Організація домашньої роботи- частина загальної проблеми вдосконалення навчально-виховного процесу в школі.Зміст, характер, функції домашнього завдання неможливо розглядати окремо від змісту , характеру, і методів ведення уроку.Саме на уроці створюються умови для успішнього виконання домашнього завдання.Формування у школярів позитивного ставлення до навчання в процесі виконання домашніх завдань є головною задачею вчителя за будь-якої форми навчання.Особливо актуальною проблемою в системі організації даної роботи учнів є індивідуалізіція та диференціація домашніх завдань.Одна з важливих функцій - це сприяння формування в учнів умінь самоконтролю і самооцінки. З метою формування цих навичок учитель може використовувати різні пам’ятки , схеми, алгоритми виконання навчальних дій , довідники з описом прийомів самоперевірки.

Учитель під час підготовки завдань для домашньої роботи учня має цілеспрямовано розв’язати такі завдання:

-комплексно спланувати цілі(навчальні, виховні, розвивальні)

-використовувати індивідуальний та диференційований підходи

-навчати школярів способів навчальної діяльності,формувати в них уміння вчитися

-обирати оптимальні методи й прийоми організації домашньої роботи

-виховувати у школярів пізнавальні потреби, формувати мотиви самостійної домашньої роботи.

Перевірка домашнього завдання на уроці не має займати багато часу.З цією метою можна використовувати усне опитування, тести, перевірку виконання завдання в учнівських зошитах ( на занятті зібрати зошити).

Індивідуальна форма навчання відкриває і для дитини, і для вчителя нові можливості.Поряд з ущільненням програми, обмеженням часу на навчання , учитель має можливість встановлювати більш близький контакт з дитиною налагодити продуктивну взаємодію, яка буде базуватися на сприйнятті один одного, взаємній повазі, довірі, любові.

Саме під час індивідуального навчання педагог може краще зрозуміти дитину,делікатно,не навязуючись, проникнути в її внутрішній світ; виявити її потреби, інтереси, бажання, здібності, які їй уже притаманні, розкрити їх глибинний потенціал: зрозуміти мотиви, якими дитина керується у своєму житті; визначити проблеми в її розвитку.І цим самим забезпечити підтримку дитини у пізнанні самої себе і допомогти в усвідомленні нею накопиченого досвіду,в розумінні своїх інтересів і можливостей.Схожі:

Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconВимоги до оформлення тез: обсяг до 4500 символів
Особистість та суспільство: актуальні проблеми соціальної та політичної психології
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconПротокол №5 1 Про результати проведення Дня Науки. Інформує начальник ндч доц. Троцко О. В
Підсумки роботи ХХІ міжнародної науково-практичної конференції молодих учених І спеціаластів «Актуальні питання проблеми життєдіяльності...
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconМетодичні вказівки щодо практичних занять з навчальної дисципліни «граматичні проблеми перекладу»
Методичні вказівки щодо практичних занять з навчальної дисципліни «Граматичні проблеми перекладу» для студентів ІV курсу денної форми...
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconМетодичні вказівки щодо самостійної роботи з навчальної дисципліни «проблеми соціокультурного варіювання мови в аспектах перекладу»
Методичні вказівки щодо самостійної роботи з навчальної дисципліни «Проблеми соціокультурного варіювання мови в аспектах перекладу»...
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconМетодичні вказівки щодо проведення семінарських занять з навчальної дисципліни «проблеми соціокультурного варіювання мови в аспектах перекладу»
Методичні вказівки щодо проведення семінарських занять з навчальної дисципліни «Проблеми соціокультурного варіювання мови в аспектах...
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconТа художнього перекладу
Актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу // Матеріали Міжнародної студентської наукової конференції...
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconПоложення про рецензування статей у збірнику наукових праць «Проблеми І перспективи розвитку банківської системи України»
Дане положення регламентує порядок рецензування та проходження статей, що надходять до редакції збірника наукових праць «Проблеми...
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconПрограма «Міжнародна торгівля»
Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку міжнародної торгівлі будівельними послугами
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconМетоди та прийоми навчання Методи навчання
Методи навчання – упорядковані способи взаємопов’язаної діяльності педагога і учнів, спрямовані на ефективне розв’язання навчально-виховних...
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconЧернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Робоча програма в частині І – Проблеми фізичної географії складена Проскурняком Мирославом Михайловичем
Актуальні проблеми індивідуально-групового навчання iconПрограма «Міжнародне економічне право»
Сучасні проблеми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©meta.coolreferat.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи